Główna Wnętrza Brodzik do łazienki – dlaczego producent ma znaczenie?

Brodzik do łazienki – dlaczego producent ma znaczenie?

przez redakcja serwisu

Wybór odpowiedniego brodzika do łazienki ma ważne znaczenie dla komfortu użytkowania. Na brodziku najczęściej osadzana jest kabina prysznicowa. Aby nic nie przeciekało czy nie pojawiały się inne problemy, warto zadbać o wybór brodzika idealnego. Czym kierować się przy jego wyborze?

Rodzaje brodzików

Wybierając brodzik do łazienki, warto wiedzieć, jakie są jego rodzaje. Brodzik klasyczny można zamontować na wylewce na płasko bądź na nóżkach, by zabudować płytkami czy panelem. Wybierając brodzik producent podaje wymiary i kształty, tak by dopasować go do formy i wymiarów kabiny prysznicowej. Cienkie brodziki stalowe emaliowane to powierzchnie prysznicowe, które wtapiają się w podłogę. Z kolei brodziki podpłytkowe muszą być zaplanowane wcześniej, najlepiej na etapie budowy łazienki. Mają wbudowany odpływ lub kratkę ściekową oraz syfon.

Czym kierować się przy wyborze brodzika do łazienki?

Wybierając brodzik do łazienki musimy zwrócić uwagę na jego kształt i rozmiar. Klasyczne brodziki są prostokątne, kwadratowe, półokrągłe lub z delikatnym ścięciem jednego z rogów. Rozmiar brodzika powinien być dostosowany do rozmiaru łazienki. Powinien również uwzględniać naszą wygodę. Najbardziej popularne wymiary brodzików to 80×80 cm i 90×90 cm. Ważna jest także głębokość. Wszystko zależy od posadzki i instalacji grzewczej. Ważny jest także materiał, z którego brodzik został wykonany.  Brodziki wykonane są z różnych materiałów. Brodzik akrylowy jest łatwy w formowaniu, ale podatny na zarysowania. Brodzik ceramiczny gwarantuję gładką powierzchnię, ale jest podatny na uszkodzenia mechaniczne.

Brodzik z akrylu jest tani i praktyczny, gdyż łatwo utrzymać go w czystości. Warto wybierać brodziki sprawdzonych i doświadczonych producentów. Wówczas mamy pewność, że jest to produkt wysokiej jakości, odporny na uszkodzenia. Produkty z laminatu są lekkie, trwałe i solidne. Charakteryzują się wysoki stopniem termoizolacji. Brodzik z odlewu mineralnego jest łatwy w pielęgnacji. To produkt nowoczesny i ekskluzywny i dzięki temu szybko zyskuje popularność.

POLECANE

Zostaw komentarz