Planując wystrój i aranżację łazienki warto zwrócić uwagę nie tylko na jej aspekty estetyczne (które oczywiście także mają ogromne znaczenie), ale przede wszystkim na funkcjonalność i praktyczność stosowanych rozwiązań. Tyczy się to chociażby baterii umywalkowych. Dużym zainteresowaniem cieszą się baterie stojące wysokie. Jakie są ich zalety i co sprawia, że tak wiele osób decyduje się na ich zakup na swój własny użytek?
Cechy użytkowe i funkcjonalne
Jedną z kwestii, na którą zwraca się uwagę przy wyborze baterii, jest jej wysokość i możliwość montażu. Do najprostszych rozwiązań zalicza się bateria umywalkowa stojąca wysoka. Co przemawia na jej korzyść? Ze względu na swoje rozmiary można bez przeszkód montować ją nad umywalką, choć znajdą się także miłośnicy ich zastosowania w strefie kąpielowej — przy wannie. W sprzedaży dostępne są modele montowane na umywalce, ale również te, które instaluje się tuż za nią, na blacie. W tym celu konieczne jest także wykonanie otworu w blacie, by móc przez niego przeprowadzić całą instalację dopływową. Modele wysokie najlepiej komponują się z proporcjonalnie dużą umywalką. Klienci mają zatem dwa rozwiązania: zakup modelu wraz z umywalką lub skompletowanie ze sobą dwóch osobnych komponentów.
Odpływy, które świetnie komponują się z bateriami stojącymi
Nowoczesna estetyka i praktyczność w obecnych czasach idą ze sobą w parze. W funkcjonalnych łazienkach, szczególnie tych wyposażonych w prysznic, można z powodzeniem zrezygnować z brodzika i postawić na odpływ liniowy niski. To propozycja dla osób, które preferują prostotę i minimalistyczne rozwiązania. Taki odpływ często jest wyposażony w maskownicę i charakteryzuje się dużą przepustowością. To obowiązkowy element nowoczesnych łazienek. Przed jego wyborem należy zwrócić uwagę na jego parametry techniczne, materiały i tworzywa, z jakich został wykonany, by był nie tylko estetyczny, ale i trwały, wytrzymały i nierdzewny. Należy także mieć na uwadze wysokość montażu syfonu.