Główna Wnętrza Bateria kuchenna – jaką wybrać?

Bateria kuchenna – jaką wybrać?

przez redakcja serwisu
krany

Kuchnia już pełni rolę centrum już  w niejednym domu! Nie bez powodu coraz rzadziej stanowi osobne, oddzielone od salonu bądź jadalni pomieszczenie. Często jest miejscem spotkań rodzinnych czy towarzyskich, dlatego zależy nam, aby była jednocześnie funkcjonalna i efektowna. Jedną ze stref, która wymaga odpowiedniego wyposażenia jest strefa zmywania. Podpowiadamy zatem jaka powinna być bateria kuchenna, aby rodzinne gotowanie stało się prawdziwą przyjemnością!

Klasyka dla miłośników minimalizmu

W niewielkich kuchniach, w których gotuje się niewiele doskonale sprawdzą się klasyczne modele.Na niewielkim metrażu swoją rolę odegra idealnie bateria kuchenna Dafni oferowana przez sklep internetowy Invena. Utrzymana w kolorze klasycznego chromu, z minimalistycznym uchwytem w postaci wąskiego „patyczka” i w modnym kształcie doda blasku nowoczesnej, acz niewielkiej kuchni.

Jeśli jednak strefie zmywania chcielibyśmy nadać odrobiny finezji, ciekawym rozwiązaniem może okazać się dwuuchwytowa bateria kuchenna Daysi. Ten model również dostępny jest w ofercie sklepu internetowego Invena. Uchwyty o kształcie porównywalnym do czterolistnej koniczny z pewnością nadadzą kuchni uroku.

Jeśli remontujemy kuchnię w starym budownictwie, w którym instalacja przygotowana jest do baterii ściennych, wtedy godną uwagi będzie bateria kuchenna Corso marki Invena. Ścienny kran z zasięgiem wylewki 20 cm i modnym uchwytem będzie niezwykle funkcjonalnym dodatkiem.

krany

Bateria kuchenna do zadań specjalnych

Miłośnicy gotowania będą wymagali nieco więcej kuchennej przestrzeni oraz bardziej zaawansowanej baterii kuchennej. Dla wymagających sklep internetowy Invena oferuje baterię kuchenną Terra, która zachwyca nowoczesną formą. Kran Terra posiada również szereg funkcjonalnych udogodnień. Sprawią one, że każdy poczuje się mistrzem w swojej kuchni. Magnetyczny uchwyt na wyjmowaną wylewkę to rozwiązanie bardzo ergonomiczne. W ferworze kulinarnych przygotowań wylewkę odłożymy nie wysilając się przy tym na precyzję. Bateria kuchenna Terra posiada także dwa rodzaje strumienia: normalny oraz spray. Ten drugi z pewnością pozwoli nam na wyczyszczenie nawet najbardziej zabrudzonych naczyń. Terra dostępna jest w czterech najmodniejszych kolorach: czarnym, białym, szarym i beżowym.

Jeśli jednak szukamy czegoś bardziej klasycznego, godną uwagi będzie bateria kuchenna Patras, którą sklep internetowy Invena również posiada w swojej ofercie. Podobnie jak Terra Patras został wyposażony w dwufunkcyjną wylewkę. Do wyboru ponownie mamy strumień normalny i spray. Dodatkowo jest to wylewka klasycznie wyciągana, a to daje nam zasięg większy o 100 cm. Bateria utrzymana jest kolorze chromu, a to sprawia, że będzie uniwersalna. Modny, ale nie narzucający się kształt sprawi, że kran będzie pasować do każdej aranżacji.

Wybór baterii kuchennych jest ogromny. Kiedy szukamy tej, która ma w pełni odpowiadać na nasze potrzeby musimy również pamiętać o jej nieodłącznym partnerze, którym jest zlew. Podczas wyboru warto wziąć pod uwagę jego ogólną wielkość i głębokość. Warto pamiętać, że odpowiednio dobrana bateria kuchenna może nawet zmywanie zamienić w prawdziwą przyjemność!

POLECANE

Zostaw komentarz