Główna Narzędzia 4 mikronarzędzia, które warto mieć

4 mikronarzędzia, które warto mieć

przez redakcja
4 mikronarzędzia, które warto mieć

Niezawodne tam, gdzie liczy się maksymalna precyzja. Mimo niewielkich rozmiarów z powodzeniem sprawdzają się nawet przy stosunkowo ciężkich pracach. Oto 4 niezbędne mikronarzędzia dla modelarzy, majsterkowiczów, artystów i wielu innych specjalistów.

Powinny być jednocześnie niewielkie, funkcjonalne i gwarantować proporcjonalną efektywność równą pełnowymiarowym elektronarzędziom.

Wiertarko-frezarka akumulatorowa Proxxon IBS/A

Rewolucyjne elektronarzędzie niemieckiej marki to wygoda i wielofunkcyjność na niespotykanym poziomie. IBS/A może zostać wykorzystana do wiercenia, frezowania, polerowania, cięcia, czyszczenia czy grawerowania. Ważące zaledwie 700 gramów urządzenie oferuje pracę z prędkością od 7 do 23 tys. obrotów na minutę, a to wszystko bez kabla – w oparciu o wydajny akumulator. – Oprócz mobilności jej wielkim atutem są elektroniczna kontrola prędkości i wysoki moment obrotowy, również w zakresie niskich prędkości – mówi Michał Ostrowski, menadżer produktu w Lange Łukaszuk. IBS/A może być stosowana również w statywach i stołach dzięki uchwytowi Micromot 20 mm. Ponadto urządzenie wyposażono w dobrze odprowadzającą ciepło głowicę, co umożliwia dłuższą pracę nawet przy obrabianiu trudniejszych materiałów.

Pistolet do klejenia na gorąco Proxxon HKP 220

Metal, drewno, tworzywa sztuczne, szkło, skóra czy tkaniny – szybkie i pewne klejenie materiałów jest możliwe z pistoletem Proxxon do klejenia na gorąco. Klej wiąże się po około 2 minutach, co pozwala na wprowadzenie ewentualnych poprawek – co jest niemożliwe przy klejach szybkowiążących. Pistolet nagrzewa się szybko (zasilanie 230 V) i oferuje stałą (dzięki termistorowi) temperaturę pracy 200°C. Zastosowane 7-milimetrowe sztyfty doskonale sprawdzają się przy budowie modeli, produkcji zabawek, czy biżuterii. Dzięki stabilnej nóżce, pistolet można wygodnie postawić na blacie
w czasie przerw w pracy.

Heblarka Proxxon MICRO DH 40

Dzięki konstrukcji nośnej z odlewanego ciśnieniowo aluminium, urządzenie wytłumia wibracje, co umożliwia delikatne struganie twardego i miękkiego drewna. Znakomicie radzi sobie z obróbką najmniejszych i najdelikatniejszych detali. – To możliwe między innymi dzięki ręcznej regulacji grubości z dokładnością do 0,1 milimetra, a także precyzyjnemu wałkowi strugającemu z dwoma ostrzami ze stali HSS – mówi Michał Ostrowski. Ważącą  8 kilogramów heblarkę o mocy 200 W wyposażono w ochronę przed odbijaniem i opcję automatycznego posuwu, a pokryta gumą rolka wyjściowa chroni świeżo obrobione powierzchnie. Urządzenie zapewnia prędkość obrotową na poziomie 6000 obrotów na minutę i umożliwia struganie drewna o grubości do 40 i szerokości do 80 milimetrów.

Pilarka tarczowa Proxxon FET

Stabilna konstrukcja, elementy nośne wykonane z ciśnieniowe odlewu aluminium i regulacja kąta cięcia (45°). Pilarka tarczowa Proxxon FET,  o szerokości stołu 300 na 300 milimetrów,  to doskonałe mikronarzędzie do pracy ze wszystkimi rodzajami drewna, metalami niezależnymi, tworzywami sztucznymi czy też gumą. Dodatkowo urządzenie wyposażony w będący częścią piły przedłużacz stołu – co po jego wyciągnięciu zwiększa stół  o kolejne 200 milimetrów. Niezwykle cicho pracujące urządzenie współpracuje z tarczami o średnicy od 50 do 85 mm. Ważąca ok. 6 kilogramów pilarka gwarantuje  łatwe, precyzyjne i proste cięcia oraz możliwość przecinania drobnych przedmiotów bez konieczności dodatkowej obróbki.

POLECANE

Zostaw komentarz